دوستان عزیز و همراهان گرامی

یکی از دغدغه‌های افرادی که برای کار به کشورهای دیگر مهاجرت می‌کنند نحوه انتقال پول به وطنشان است .
انتقال پول از کشوری به کشور دیگر که قبلا از راه‌های سخت و با کارمزد بالا مانند صرافی‌ ها صورت می‌ گرفت ، امروز با توسعه فناوری اطلاعات در حوزه مالی به‌دشواری گذشته نیست. ابزارهای جدیدی به وجود آمده‌اند که کار انتقال پول را بین کشورهای مختلف و برای افراد معمولی آسان کرده‌اند. رمیتنس یکی از این ابزارها ی ویژه می باشد.
رمیتنس پولی است که مهاجرین برای خانواده های خود به کشورشان ارسال می کنند. این مبادلات همتا به همتا که فراتر از مرز های جغرافیایی صورت می گیرد از نظر اقتصادی برای کشور هایی که این پول را دریافت می کنند، اهمیت بسیاری دارد. رمیتنس نقش بسیار مهمی در توسعه اقتصاد کشور های کوچک و در حال توسعه دارد. با آغاز قرن ۲۱ ام، رمیتنس ها از مبالغی که به عنوان کمک به این کشور ها ارسال می شدند پیشی گرفتند و بخش مهمی از تولید ناخالص داخلی را به خود اختصاص دادند.

زمینه ایجاد رمیتنسمهاجران گاهی به دلایل اختیاری مثل تحصیل و گاهی به دلایل اجباری مثل جنگ یا مشکلات سیاسی، کشور خود را ترک می کنند.
یکی از اهداف اصلی این مهاجران کار کردن در کشور های دیگر و ارسال پول برای خانواده هایشان است. بیش از ۲۰۰ میلیون مهاجر در خارج از مرز های کشور محل تولد خود زندگی می کنند. با توجه به افزایش مهاجرت افراد متخصص یا به اصطلاحی فرار مغز ها از کشور های در حال توسعه به کشور های توسعه یافته، مبالغ ارسالی یا رمیتنس ها در حال افزایش هستند. تا پیش از این نیروی کار مهاجر تخصص خاصی نداشت، اما امروزه جمعیت دانشجو و تحصیل کرده درآمد خوبی در خارج از کشور کسب می کنند و بخشی از این در آمد را برای خانواده های خود ارسال می کنند.

حواله رمیتنسحواله رمیتنس، رسیدی است که از طرف مشتریان برای ارائه دهندگان خدمات و واسطه ها ارسال می شود تا آن ها اطمینان یابند که پرداخت ها صورت گرفته است. حواله های رمیتنس شامل اطلاعاتی مثل شماره حساب، مبالغ، تاریخ ثبت و … هستند با وجود اینکه صدور این حواله ها الزامی نیست، اما موجب می شوند تا طرفین از تطابق مبالغ ارسالی و دریافتی اطمینان یابند. این حواله ها برابر با یک رسید پرداخت نقدی است
تیم ما در پیمنت 12 آماده ارائه خدمات رمیتنس دو طرفه میباشد
شما دوست عزیز اگر نیازی به ارسال حواله به خانوادتان در ایران دارید و یا نیاز دارید که از خانواده خود کمک هزینه دریافت نمایید می توانید با ما تماس بگیرید تیم ما بهترین و ارزان ترین مسیر را در اختیار شما قرار خواهد داد